Mert Carim

Adı: Mert Carim
Kaç yaşında ve doğum tarihi: 26.05.1986 - 32 yaşında
Nereli: İstanbul
Sevgilisi kim: Açelya Topaloğlu
Boyu kaç: 179 cm
Kilosu kaç: 77 kg

Sektöre yeni giren oyunculardan biri olan Mert Carim, 26 Mayıs 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra bestecilik de yapmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim görmüş ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır. 2017 yılında ise Gökhan Türkmen’in müzik şirketinden ilk teklisi yayınlanmıştır. Kış Dönmeden ismine sahip teklide Mert Carim ne kadar yetenekli olduğunu göstermiştir. Kameraların karşısına geçmesi ise 2016 yılında gerçekleşmiştir. Yalaza dizisi Oral karakteriyle izleyici karşısındadır.

Yer adlığı projeler

Başarılı isim, birçok farklı alanda yeteneklerini sergilemektedir. Tiyatro oyunculuğu,dizi oyunculuğu ve müzisyenlik yapmaktadır. Cem Özer’in yönetmenliğinde gerçekleştirilen Temel Üç Güdü adlı oyunda başrol oynayan oyuncu, 2015 yılında ise Fosforlu Cevriye Müzikalinde rol almıştır. Oyuncu, 2016 yılında ise Şahane Damat adlı diziyle televizyon kariyerine başlamıştır. Osman Sınav yönetiminde çekilen dizide, Tufan karakterini canlandırmıştır.

Oyuncu ayrıca Delibal adlı sinema filminde Ahmet rolüne de hayat vermiştir. Yetenekli isim şu sıralar Yalaza dizisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanmaktadır. Osman Sınav yönetiminde olacak dizide Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçan gibi usta isimler de yer almaktadır. Dizide Oral karakterinde olacak Mert Carim, yakın zamanda ekranlardaki yerini alacaktır.

Mert Carim nerelidir?

Yetenekli isim Mert Carim’in memleketi Selanik’dir. Mert Carim, İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür.

Saç ve göz rengi nedir?

Yakışıklı oyuncunun saç rengi siyah olmakla birlikte göz rengi ise kahverengidir.

Boyu ve kilosu kaçtır?

Düzgün fiziğiyle dikkat çeken oyuncu, 77 kilo olmakla birlikte 179 cm boya sahiptir.

Burcu nedir?

Başarılı oyuncunun burcu ise ikizlerdir.

Sevgilisi var mı?

Yetenekli isim Mert Carim kendisi gibi oyuncu olan Açelya Topaloğlu ile mutlu bir ilişki yaşamaktadır.

Yorum yaz