Merve Polat

Adı: Merve Polat
Kaç yaşında ve doğum tarihi: 20.12.1990 - 27 yaşında
Nereli: İstanbul.
Sevgilisi kim: Yok.
Boyu kaç: 164 kg
Kilosu kaç: 55 kg

Ankara’nın Dikmeni dizisinden tanıdığımız Merve Polat, 20 Aralık 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisinden ayrıca 2 kardeşe sahip ve en büyükleridir. Okul yıllarında çok yaramaz ve neşeli bir çocuk olduğunu belirtmiştir. Küçüklüğünden itibaren sanata ve sinemaya meraklı olan başarılı oyuncu, Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans bölümünü kazanmış ve eğitimini başarıyla bitirmiştir. Ayrıca Marmara üniversitesi Tarih Bölümünü de bitirmiştir.

Marmara Üniversitesi Mizah Kulübü, Çınar Çocuk Tiyatrosu, Tiyatro Purple, Mimi Komedi Tiyatrosu, Tiyatro Pike gibi sahnelerde rol almıştır.  Boş zamanlarında müze ve sergi gezmek hobileri arasındadır. Diğer hobileri ise çizim ve alışveriş yapmak.

Yer aldığı projeler

Başarılı oyuncu çok sayıda amatör oyunda yer almış ve birçok farklı projenin içerisinde kendisine yer bulmuştur. Oyuncu ilk olarak oyunculuk kariyerine Ankara’nın Dikmeni adlı diziyle adımını atmıştır.Oyunculuk seçmelerinde kendisini göstererek Zeliş karakterini kapmıştır. Hamile bir kadını canlandırmıştır. Sempatik oyuncu ardından Günebakan adlı diziyle karşımıza çıkmıştır. Şu sıralar ise Siyah İnci dizisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanmaktadır. 28 Eylül’de yayın hayatına başlayacak dizide ayrıca Hande Erçel, Tolgahan Sayışman gibi ünlü isimlerin yanı sıra Melis Sezen ve Berk Hakman gibi isimler de yer almaktadır.

Nerelidir?

Güzel oyuncu İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür.

Kaç yaşındadır?

Yay burcu olan Merve Polat, şu an 27 yaşındadır.

Saç ve göz rengi nedir?

Oyuncu şu sıralar farklı stiliyle göze çarpmaktadır. Saçlarını siyaha boyamış olan güzel oyuncunun göz rengi ise kahverengidir.

Boyu ve kilosu kaçtır?

Vücuduna özen gösteren oyunculardan biri olan Merve Polat, 55 kilo olmakla birlikte 164 cm boya sahiptir.

Sevgilisi var mı?

Oyuncunun şu anlık medyaya yansıyan bir sevgilisi bulunmamaktadır.

Yorum yaz